loader
2022-05-30
Vecpiebalgas Kausa 2022 čempionu tituli ir sadalīti Vecpiebalgas Kausa 2022 čempionu tituli ir sadalīti

Vecpiebalgas Kausa 2022 čempionu tituli ir sadalīti

Sacensību jaunumi
Pagājušā nedēļas nogalē 28. maijā tika aizvadītas Latvijas Darts virslīgas sacensības Vecpiebalgas kauss 2022. Uz sacensībām ieradās 108 spēlētāji. Čempionu titulus izcīnīja Uldis Ozoliņš (ŠMK Kuldīga) kungu A divīzijā, Jānis Kondrāts (SK Kuorsova) kungu B divīzijā, Kristīne Mickus (ŠMK Priekule) dāmu konkurencē, Ralfs Lieģis (DK Vienradzis) jauniešu konkurencē un Jēkabs Mālnieks (Saldus Darts) junioru konkurencē.

Kungu A divīzija

A divīzijas sacensībās piedalījās 13 reitinga top spēlētāji, kuriem pievienojās arī Lietuvas reitinga 5. numurs Edgaras Grikšas. Mazliet negaidīti, bet A divīzijas finālā tikās Latvijas čempionāta B divīzijas finālisti Uldis Ozoliņš (ŠMK Kuldīga) un Rihards Vosulis – Grigulis (ŠMSK Asās Adatas), kuri pēc Latvijas čempionāta sacensībām spēja ielauzties augstākajā divīzijā.

Arī šoreiz fināla scenārijs bija diezgan līdzīgs, jo lai gan Rihards lielāko spēles daļu bija vadībā, tad noslēgumā pievīla dubulto realizācija un Uldis svinēja uzvaru ar rezultātu 6:4. Pēc šīs uzvaras Uldis ieņem pirmo pozīciju Latvijas Darts virslīgas reitingā.

Trešajā vietā ierindojās Laimonis Naglis (SK Kuorsova), kurš ar 4:6 pusfinālā piekāpās Rihardam, kā arī Valters Melderis (ŠMSK Asās Adatas), kurš pusfinālā ar 2:6 piekāpās Uldim.

Sacensību augstāko kopējo vidējo rādītāju 76,85 sasniedza Valters, kuram arī augstākais vidējais vienā spēlē 84,16. Visvairāk 100+ punktu sameta Rihards (69), 140+ visvairāk Valteram (19), kā arī maksimumus jeb 180 visvairāk sameta Valters (6). Savukārt augstākais nobeigums no 112 ir Igora Ņikitina (Saldus Darts) kontā. Bet ātrākais legs ar 13. šautru padevās Armandam Tīmam (individuāls spēlētājs).

Kungu B divīzija

B divīzijas sacensībās 68 kungu konkurencē čempiona titulu izcīnīja Jānis Kondrāts (SK Kuorsova), kurš finālā ar 5:0 pārspēja Jāni Bačkinu (individuāls spēlētājs). Savukārt trešajā vietā ierindojās Gatis Lancers (individuāls), kurš ar 1:4 piekāpās Jānim Kondrātam, kā arī piecpadsmit gadīgais jaunietis Markus Jansons (DK Vienradzis), kurš ar 1:4 piekāpās Jānim Bačkinam.

Savukārt gandarījuma turnīrā uzvaru svinēja Imants Paeglītis (ŠMK Vecpiebalga), kurš finālā ar 2:1 pārspēja Andi Lauvu (ŠMK Vecpiebalga)

Šajā divīzijā visa turnīra augstāko vidējo 69,32 sasniedza Jānis Kupšis (DK Vienradzis) un viņam arī augstākais vidējais vienā spēlē 81,98. Visvairāk 100+ punktus guva GatisLancers (63), bet 140+ visvairāk padevās Jānim Kondrātam (15), kamēr maksimumi jeb 180 pa 2 reizēm padevās Kristapam Mickus (ŠMK Priekule) un Raimondam Mazbergam (Amājas). Ātrākais legs ar 12. šautru padevās Kristapam Mickus, bet augstākais nobeigums pa vienai reizei katram no 160 padevās tam pašam Kristapam un Kasparam Kalējam (ŠMK Vecpiebalga)

Dāmu sacensības

Dāmu sacensībās 17 spēlētāju konkurencē uzvaru izcīnīja Kristīne Mickus (ŠMK Priekule), kura finālā ar 5:0 pārspēja Andu Seimani (BDK Lūsis). Trešajā vietā ierindojās Marija Ružāne (SK Kuorsova), kura pusfinālā ar 3:4 piekāpās Andai un Sarmīte Lavrentjeva (individuāla spēlētāja), kura pusfinālā ar 2:4 piekāpās Kristīnei.

Timēr gandarījuma turnīrā uzvaru svinēja Anita Puncule (SK Kuorsova), kura finālā ar 2:1 pārspēja Sandiju Andersoni (ŠMSK Asās Adatas)

Sacensību augstākais kopējais vidējais 53,22 padevās Sarmītei Lavrentjevai, kamēr vienas spēles augstākais vidējais 57,56 padevās Irēnai Bauzei (ŠMK Priekule). Visvairāk 100+ gūti punkti Marijai Ružānei (28), 140+ punkti arī Marijai (7), kā arī maksimumi jeb 180 divas reizes tai pašai Marijai. Ātrākais legs ar 17. šautru padevās Sarmītei, bet augstākais nobeigums no 126 Kristīnei Mickus.

Jauniešu sacensības

Jauniešu sacensībās piedalījās 9 spēlētāji. Tāpat šīs sacensības bija zīmīgas ar to, ka tas bija noslēdzošais posms cīņā par vietu Latvijas jauniešu izlasē startam Eiropas kausā. Ja trīs kandidāti bija jau diezgan skaidri, tad par pēdējo vietu izlasē notika ļoti spraigas cīņas. Taču par izlasi informācijas sekos atsevišķi.

Uzvaru sacensībās svinēja Ralfs Lieģis (DK Vienradzis), kurš finālā ar 6:2 pārspēja Ralfu Laumani (ŠMK Vērgale). Trešajā vietā ierindojās Roberts Buļko (ŠMK Priekule), kurš ar 1:6 piekāpās Laumanim un Jurģis Zommers (ŠMK Vecpiebalga), kurš pusfinālā ar 0:6 piekāpās Lieģim.

Turnīra augstākais kopējais vidējais 63,35 padevās Ralfam Laumanim, kamēr vienas spēles augstākais vidējais 69,46 padevās Ralfam Lieģim. Visvairāk 100+ punktus sameta Laumanis (43), 140+ arī Laumanim (7), bet maksimumus pa vienam guva Laumanis un Lieģis. Ātrākais legs ar 16. šautru padevās Laumanim, kuram arī turnīra augstākais nobeigums no 135.

Junioru sacensības

Junioru sacensībās piedalījās trīs spēlētāji, kuri izspēlēja apakšgrupas spēles un tad vidi labākie savā starpā noskaidroja sacensību uzvarētāju. Pārliecinošu uzvaru svinēja 11 gadus jaunais Jēkabs Mālnieks (Saldus Darts), kurš šogad arī piedalījās izlases atlasē gūstot neatsveramu pieredzi. Jēkabs finālā ar 3:0 pārspēja Ketiju Ozolu (DK Irlava), bet trešajā vietā ierindojās Roberts Grieznis (SMK Vecpiebalga).

Dartconnect

Video translācijas

Video ieraksti no atsevišķām spēlēm no viena mērķa atrodami LDO youtube kanālā.

Latvijas Darts virslīgas reitings

Nākamās sacensības

Nākamās Latvijas Darts virslīgas sacensības notiks jau pēc divām nedēļām 11. jūnijā kad tiks aizvadītas Irlavas Kauss 2022 sacensības. Reģistrācija uz šīm sacensībām jau ir sākusies. Reģitrācija un spēlētāju saraksts.