Vita Grebska izcīna 3. vietu Lietuvā!

10. un 11. martā Lietuvas pilsētā Traķos norisinājās šī gada pirmās WDF reitinga sacensības Baltijā – „Traķu pils Kauss 2012”, uz kurām bija devušies arī 19 šautriņu metēji no Latvijas. Kopumā turnīrā piedalījās 26 dāmas un 86 kungi no Baltkrievijas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas un Somijas.

Dāmu individuālo sacensību rezultāti (26):

Dāmu konkurencē augsto 3. vietu izcīnīja Vita Grebska (BDK „Lūsis”), savukārt ceturtdaļfinālā piekāpjoties tieši V. Grebskai, 5. vietu ieguva Irēna Bauze (ŠMK „Priekule”). Vēl dāmu konkurencē 9. vietā ierindojās Avelīna Lāce (Cēsu Darts Klubs „50”), savukārt 17. Vietā sacensības noslēdza Sandija Andersone (ŠMSK „Asās Adatas”) un Ligita Vilks („Pieci Vilki”). Par turnīra uzvarētāju kļuva Ērika Bagdonavičiene (Jonavas „Strele”), kura finālā ar rezultātu 5:1 pārspēja Auritu Sirvydyti (Viļņas „Legionas”).

Kungu individuālo sacensību rezultāti (86):

Kungu konkurencē no Latvijas šautriņu metējiem vislabāk veicās ŠMK „Priekule” šautriņu metējiem. Madars Razma un Aigars Strēlis turnīrā izcīnīja augsto 5. vietu, savukārt Jānis Birznieks ieguva 9. vietu. Vēl no grupas izkļuva, bet izslēgšanas spēļu 1. kārtā no cīņas izstājās Jānis Bačkins un Ilgvars Lācis (abi no Cēsu Darts Kluba „50”), kā arī Rihards Tomašickis (BDK „Lūsis”), tādējādi ierindojoties 17. vietā. Savukārt, neizkļūstot no grupas, 49. vietā palika Andris Prodnieks (BDK „Lūsis”), bet 65. vietā turnīru noslēdza Matīss Bauers un Jānis Lauks (abi no Cēsu Darts Kluba „50”), Ģirts Ločmelis (ŠMK „Priekule”), Dmitrijs Blatovs, Jurijs Botvinko un Kirils Staruhins (visi no ŠMSK „Asās Adartas”), kā arī Arnis Gerners. Par turnīra uzvarētāju kļuva Arūnas Čiplys (Mažeiķu Darts SK), kurš intriģējošā finālā ar rezultātu 6:5 pārspēja Dariusu Labanausku (Kauņas „Trajektorija”).

Dāmu pāru sacensību rezultāti (9):

Dāmu pāru sacensībās Latviju pārstāvēja divi pāri, kuriem diemžēl nedaudz nepaveicās, kā rezultātā gan Vitai Grebskai ar Avelīnu Lāci, gan Ligitai Vilks ar Sandiju Andersoni turnīrā nācās samierināties ar iegūtu 5. vietu. Par turnīra uzvarētājām kļuva lietuviete Asta Jukniene un somiete Marija Lindstroma, kuras finālā ar rezultātu 4:2 pārspēja Renatu Vaikutieni  un Rūti Banaitieni no Lietuvas.

Kungu pāru sacensību rezultāti (31):

Arī kungu pāriem šoreiz pietrūka sportiskās veiksmes, jo tikai vienam Latvijas pārim izdevās izkļūt no grupas, savukārt trīs pāriem pietrūka pavisam maz, lai kvalificētos izlēgšanas spēlēm. Vispirms izcīnot 1. vietu grupā, bet vēlēk arī 5. vietu visā turnīrā, labākais no Latvijas pāriem bija Madara Razma un Ilgvara Lāča duets. Izcīnot 3. vietu grupā, 17. vietā turnīru noslēdza Dmitrijs Blatovs ar Kirilu Staruhinu, Matīss Bauers ar Jāni Lauku, kā arī Arnis Gerners ar lietuvieti Alģimantu Baltūsi, savukārt 4. vietu grupā un 25. vietu turnīrā ieņēma Jānis Bačkins ar Juriju Botvinko  un Rihards Tomašickis ar Andri Prodnieku. Par turnīra uzvarētājiem kļuva Darius Labanauskas un Gintaras Nagevičius no Lietuvas, kuri finālā ar rezultātu 5:2 pārspēja Tītu Haidaku un Mēli Auli no Igaunijas.

Informācijai: Nākamās WDF reitinga sacensības Baltijā notiks 14. aprīlī Rīgā, kad norisināsies 2012. gada Rīgas čempionāts, savukārt jau šīs nedēļas nogalē, 17. martā Smiltenē tiks noskaidroti pirmie Smiltnes kausa ieguvēji.

Informācija tika sagatavota no Lietuvas Darts Federācijas mājas lapas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *