Slišāns, Rekinen un Razma triumfē „Latvia Open”

Aizvadītās nedēļas nogalē „Bellevue Park Hotel Riga” telpās norisinājās gada lielākais šautriņu mešanas festivāls Baltijā – „Latvia Open 2016”, kuras kopumā pulcēja teju 200 dalībnieku no 18 valstīm.

Šautriņu mešanas festivāls sākās ar pielozēto pāru turnīru piektdienas vakarā, kurā, piedaloties 54 pāriem, par uzvarētājiem kļuva jūrmalnieks Uldis Zeitmanis un Darren Hiles no Anglijas, kuri finālspēlē ar rezultātu 4:1 pārspēja Adam Mould no Anglijas un rīdzinieku Zigmāru Zarānu.

Sestdien, kad norisinājās turnīra galvenie notikumi un tika izcīnīti arī pasaules reitinga punkti, kopumā startēja 6 jaunieši, 41 dāma un 144 kungi. Jauniešu konkurencē otro gadu pēc kārtas triumfēja Rihards Slišāns no Vecumniekiem, kurš finālā ar rezultātu 4:2 pārspēja vācieti Felix Wunsch, bet 3. vietu ieguva viņa brālis Phillip Wunsch un liepājnieks Ralfs Laumanis.

Dāmu konkurencē nepārspēta palika pērnā gada fināliste Kaisu Rekinen no Somijas, kura finālā ar rezultātu 5:4 uzvarēja turnīra pirmo numuru Margaret Sutton no Anglijas. 3. vietas dāmu konkurencē izcīnīja Zviedrijas sportistes Linda Nilsson un Maud Jansson, bet no Latvijas šautriņu metējām vislabāk veicās rīdziniecei Sarmītei Lavrentjevai, kura izcīnīja augsto 5. vietu.

Kungu individuālajās sacensībās par čempionu kļuva Latvijas vadošais šautriņu metējs Madars Razma, kurš finālā ar rezultātu 6:3 pieveica zviedru Peter Sajwani, bet 3. vietu kungiem izcīnīja lietuvietis Darius Labanauskas un zviedrs Dennis Nilsson. Vēl no Latvijas pārstāvjiem dalītu 9. vietu ieņēma Nauris Gleglu no Kolkas.

Kā jau ierasts, „Latvia Open” noslēdzās svētdien ar dāmu un kungu pāru sacensībām. Dāmu konkurencē nepārspēts palika Anglijas pāris ar Margaret Sutton un Rita Carus, kuras finālspēlē pārliecinoši ar 5:0 pārspēja Linda Oden un Linda Nilsson no Zviedrijas. 3. vietu ieņēma Maureen Woodroffe ar Judith Morrison no Anglijas un Zeltīte Strade (Lizums) ar Mariju Ružāni (Viļāni).

Kungu pāru sacensībās par uzvarētājiem kļuva zviedrs Peter Sajwani un anglis Rob Hewson, kuri finālā ar rezultātu 5:3 izrādījās pārāki pār Alan Soutar un Euan Callander no Skotijas, savukārt 3. vietas kungiem izcīnīja zviedri Oscar Lukasiak ar Dennis Nilsson un angļi Steve Carrett ar Dennis Harbour.