Noslēdzies 28.Latvijas čempionāts šautriņmešanā

                                                                  LC2018

Nedēļas nogalē no 26. līdz 28.janvārim viesnīcā Arkadia Apšuciemā norisinājās 28.Latvijas čempionāts šautriņmešanā, kas šogad pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – 107 dalībnieki, tai skaitā 76 dalībnieki kungu konkurencē, 25 dalībnieces dāmu konkurencē un 7 dalībnieki jauniešu konkurencē.

Piektdienas vakarā tika aizvadīts iesildošais turnīrs pielozēto pāru kategorijā, kur uzvaru finālā izcīnija Jurijs Botvinko un Kristaps Mickus aiz sevis atstājot Laimoni Nagli un Sarmīti Lavrentjevu.

27.janvārī norisinājās spēles individuālajās kungu, dāmu un jauniešu kategorijās. 76 kungu konkurencē spraigā finālcīņā Latvijas čempiona titulu ieguva Gatis Lancers pārspējot pagājušā gada un daudzkārtējo Latvijas čempionu Aigaru Strēli. Ilvars Draulis un Nauris Glegu kungu konkurencē izcīnija godalgotās 3.vietas.
Dāmu konkurencē par Latvijas čempioni kļuva ŠMK Priekule kluba pārstāve Kristīne Mickus finālā pārspējot Bauskas kluba pārstāvi Aretu Kovaļevsku.
Kristīne Zaķīte un Vita Grebska dāmu konkurencē izcīnija 3.vietas.
Jauniešu konkurencē finālspēlē tikās pagājušā gada Latvijas čempiona titula ieguvējs Rihards Slišāns un Roberts Buļko. Neskatoties uz Roberta lielisko sniegumu finālā, pārākumu guva Rihards Slišāns atkārtoti izcīnot Latvijas čempiona jauniešiem titulu. 3.vietu ieguvēji šogad bija Ralfs Laumanis un Uģis Āboliņš.
Gandarījuma turnīru uzvarētājs kungu konkurencē kļuva Aivars Šutka, bet dāmu konkurencē Olita Simaško.

Sacensību noslēdzošajā dienā, 28.janvārī savā starpā sacentās kungu un dāmu pāri. Kungu konkurencē savā starpā sacentās 29 kungu pāri. Šajā gadā par Latvijas čempioniem kungu pāru disciplīnā kļuva Gatis Lancers un Ilvars Draulis ar 4:1 finālā pārspējot Nauri Gleglu un Mareku Gražuli.
Godalgotās trešās vietas ieguva Aigars Strēlis un Kristaps Mickus, kā arī Ronalds Mežals un Lauris Karavics.
Dāmu konkurencē ne mazāk sīvā finālciņā ar rezultātu 4:1 par Latvijas čempionēm kļuva Kristīne Zaķīte un Sarmīte Lavrentjeva pārspējot Irēnu Bauzi un Kristīni Mickus.
Trešās vietas ieguva Avelīna Lāce un Kristīne Kuzmane, kā arī Lonija Stare un Olita Simaško.

Ar Latvijas čempionātu tika atklāta 2018.gada sezona, kurā sagaidāmi vēl vismaz 8 reitinga sacensību posmi, no kuriem nākamais norisināsies 17.februārī Vaiņodē.

LC2018_Izslegsanas spelu tabulas

One Response to Noslēdzies 28.Latvijas čempionāts šautriņmešanā

  1. Artūrs Bauze says:

    Kādēļ grupu turnīra rezultāti nav pieejami?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *