Nedēļas nogalē “LATVIA OPEN” šautriņu mešanā

Jau šajā nedēļas nogalē no 15. līdz 17. novembrim Rīgā, „Maritim Park Hotel Riga” telpās norisināsies gada lielākais šautriņu mešanas festivāls Baltijas valstīs – „LATVIA OPEN 2013”, kurā kopumā startēs vairāk nekā pusotrs simts dalībnieku no 13 valstīm, to skaitā trīs gaidāmā „Lakeside” pasaules čempionāta dalībnieki.

Oficiālā reģistrēšanās sacensībām noslēdzās 10. novembrī, tādējādi noskaidrojot turnīra izsētos spēlētājus, savukārt šautriņu metēji, kuri vēl nav izlēmuši par dalību gada lielākajās sacensībās, pieteikties varēs līdz pat turnīra sākumam. Uz doto brīdi „LATVIA OPEN” sacensībām ir reģistrējušies 9 jaunieši, 40 dāmas un 120 kungi no Anglijas, Baltkrievijas, Beļģijas, Igaunijas, Īrijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Nīderlandes, Norvēģijas, Skotijas, Somijas un Zviedrijas.

Kā jau pēdējos gados ierasts, šautriņu mešanas festivāls tiks atklāts piektdienas vakarā ar pielozēto pāru turnīru, sestdien notiks individuālās sacensības, savukārt svētdien uzvarētāji tiks noskaidroti pāros.

Dāmu konkurencē kā turnīra galvenā favorīte jāmin ar 1. numuru izsētā WDF pasaules reitinga 3. vietas īpašniece un Irina Armstrong no Krievijas, kura pēdējā gada laikā starptautiskos turnīros ir triumfējusi četras reizes, pirms nepilna mēneša spēlēja WDF pasaules kausa finālā un ir viena no „Lakeside” pasaules čempionāta dalībniecēm. Kā galvenās konkurentes Krievijas sportistei jāmin Somijas šautriņu metējas, to skaitā abas 2012. gada „LATVIA OPEN” finālistes – Maretu Liiri un Lumi Silvan. Pasaules reitinga 9. vietas īpašnieces Maretas Liiri kontā aizvadītā laikā ir divas starptautiskās uzvaras, lai gan kopumā finālos spēlējusi astoņas reizes! Savukārt pasaules reitingā 12. vietā esošā Lumi Silvan pēdējos mēnešos vairāk cīnījusies ar rokas traumu, tādējādi aizvadītajā gadā spēlējusi vien piecu starptautisku turnīru finālos, kuros izcīnīja divas uzvaras.. abas Latvijā! No Latvijas šautriņu metējām visaugstāk ar 7. numuru izsēta turnīrā būs astoņkārtējā Latvijas čempione Zeltīte Strade no Lizuma, savukārt kā 8. numurs turnīru uzsāks Anita Māldere no Bauskas.

Kungiem turnīrs solās būt vēl interesantāks un neprognozējamāks nekā dāmām, jo visiem vadošajiem Baltijas šautriņu metējiem konkurenci sastādīs prāvs pulciņš Eiropas top līmeņa spēlētāju. Ar 1. un 2. numuru turnīrā izsēti attiecīgi šautriņu mešanas kluba „Priekule” pārstāvis Madars Razma (8. vieta pasaules reitingā) un Nīderlandes šautriņu metējs Ron Meulenkamp (20. vieta pasaules reitingā). Zīmīgi, ka šie abi spēlētāji viens pret otru cīnījās „Finnish Open 2013” finālā, kopā triumfēja „Antwerp Open 2013” pāru sacensībās un kungu konkurencē ir vienīgie 2014. gada „Lakeside” pasaules čempionāta dalībnieki Latvijā.

Tāpat vieglāk kā iepriekšminētajiem neklāsies arī diviem Lietuvas vadošajiem šautriņu metējiem – Arūnam Čiplim un Dariusam Labanauskam, kuri turnīrā ir izsēti attiecīgi ar 3. un. 4. numuru. Vēl no Latvijas šautriņu metējiem izsēto spēlētāju vidū ar 6. numuru izlikts ir Aigars Strēlis no Priekules, Gatis Lancers no Valmieras izsēts ar 11 numuru, savukārt Rūdolfs Mežeckis no Zaķumuižas ar 12. numuru. Interesanti noteikti būs pavērot Skandināvijas sportistu varējumu Latvijā, kuri šeit būs ieradušies visnotaļ kuplā skaitā, tāpat ar interesi tiek gaidīts īrs Glen Spearing, kurš aizvadītajā nedēļas nogalē aizcīnījās līdz finālam „Northern Ireland Open 2013” sacensībās. Savukārt par „odziņu” turnīrā kalpos pazīstamā Norvēģijas šautriņu metēja Robert Wagner dalība sacensībās.

Atgādinām, ka „LATVIA OPEN” šautriņu mešanā ir iekļauts WDF un BDO reitingu sacensību kalendāros, tā kopējais balvu fonds šogad pārsniedz 4 500 € un turnīra uzvarētāji automātiski kvalificējas „Winmau World Masters” sacensībām! Pērn par uzvarētāju dāmu konkurencē kļuva somiete Lumi Silvan, savukārt kungiem panākumu guva lietuvietis Arūnas Čiplys.

Plašāka informācija par „LATVIA OPEN 2013” sacensībām ir pieejama turnīra mājas lapā – www.latviadartsopen.com.

Informācija tika sagatavota no Latvijas Darts Organizācijas mājas lapas – www.latviadarts.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *