Nedēļas nogalē „LATVIA OPEN 2014” šautriņu mešanā

Šajā nedēļas nogalē no 7. līdz 9. novembrim Rīgā, „Maritim Park Hotel Riga” telpās norisināsies gada lielākais šautriņu mešanas festivāls Baltijas valstīs – „LATVIA OPEN 2014”, uz kuru solās ierasties vairāk nekā 200 dalībnieku no vismaz 17 valstīm, to skaitā arī vairāki pasaules vadošie šautriņu metēji.
Oficiālā reģistrēšanās sacensībām noslēdzās 31. oktobrī, tādējādi noskaidrojot turnīra izsētos spēlētājus, savukārt šautriņu metēji, kuri vēl nav izlēmuši par dalību sacensībās, pieteikties varēs līdz pat turnīra sākumam. Šautriņu mešanas festivāls tiks atklāts piektdienas vakarā ar pielozēto pāru turnīru, sestdien notiks individuālās sacensības, savukārt svētdien tiks aizvadītas pāru sacensības.
Pirmo reizi Baltijas valstīs jauniešu konkurencē plāno startēt 16 jaunieši – 9 meitenes un 7 zēni no 6 valstīm, to skaitā arī WDF pasaules reitinga 2. vietas īpašnieks Jaimy van Bavel no Nīderlandes, kurš likumsakarīgi Latvijā ir izlikts ar 1. numuru. Par galveno viņa konkurentu varētu kļūt Beļģijas sportists Bryan Coenderaerts (WDF zēnu reitingā #6), savukārt meiteņu vidū visaugstāk reitingā atrodas Krievijas šautriņu metēja Anastasia Suvorova (WDF meiteņu reitingā #5), kura Latvijā ir izlikta ar 2. numuru.
Dāmu konkurencē kā turnīra galvenā favorīte jāmin ar 1. numuru izliktā WDF pasaules reitinga 4. vietas īpašniece Irina Armstrong. Titulētā vāciete ir pagājušā gada „LATVIA OPEN” čempione un arī šogad viņa Latvijā ieradīsies tikai un vienīgi pēc uzvaras. Ne mazāk izsalkušas pēc uzvaras Latvijā būs arī Anglijas šautriņu metēja Rachel Brooks (WDF reitingā #7) un Nīderlandes sportiste Danielle Ijpelaar (WDF reitingā #10). Tāpat turnīra galvenajām favorītēm vajadzētu rēķināties ar spēcīgajām Somijas šautriņu metējām Lumi Silvan (WDF reitingā #13), Kaisu Rekinen (WDF reitingā #28) un Maret Liiri (WDF reitingā #30), kā arī neaizmirst par Ann – Louise Peters („Lakeside” pasaules čempionāta pusfināliste un WDF reitingā #17) un Hanne Johnsen no Dānijas. Dāmu konkurencē šogad Latvijā noteikti redzēsim spēcīgāko sastāvu, kāds jebkad Baltijas valstīs startējis, tajā pašā laikā cerēsim, ka arī Latvijas šautriņu metējas spēs godam cīnīsies pret labākajām ārvalstu sportistēm. Kopumā uz doto brīdi ir reģistrējušās 46 dāmas no 10 valstīm.
Kungu konkurencē ar 1. un 2. numuru ir izlikti divi Baltijas vadošie šautriņu metēji – lietuvietis Darius Labanauskas (WDF reitingā #5) un Latvijas šautriņu metējs Madars Razma (WDF reitingā #7), tomēr galvenie favorīti uz uzvaru Latvijā noteikti būs viesi no Nīderlandes un Anglijas. Starp Nīderlandes sportistiem jāpiemin turnīra 3. numurs Jeffrey de Graaf (WDF reitingā #12), kā arī Michel van der Horst (WDF reitingā #29), savukārt starp Anglijas šautriņu metējiem Sam Hewson (WDF reitingā #31) un James Hurrell (WDF reitingā #32). Savu pagājušā gadā izcīnīto „LATVIA OPEN” titulu šogad ieradīsies aizstāvēt arī Skotijas pārstāvis Paul Coughlin (WDF reitingā #16), tajā pašā laikā jārēķinās būtu arī ar lielu daļu Skandināvijas vadošajiem spēlētājiem. Bez jau pieminētā Madara Razma, vēl no Latvijas šautriņu metējiem izlikto spēlētāju vidū ir atrodams ar 9. numuru izliktais Nauris Gleglu (WDF reitingā #46) un ar 15. numuru izliktais Rihards Tomašickis (WDF reitingā #100). Kopumā uz doto brīdi ir reģistrējušies 164 kungi no 16 valstīm.
Atgādinām, ka „LATVIA OPEN” sacensības ir iekļautas WDF un BDO reitingu sacensību kalendāros, tā kopējais balvu fonds šogad ir 5550 € un turnīra uzvarētāji automātiski kvalificēsies „Winmau World Masters 2015” sacensībām Anglijā. Ieeja skatītājiem ir par brīvu. Plašāka informācija par „LATVIA OPEN 2014” sacensībām ir pieejama turnīra mājas lapā – www.latviadartsopen.com.

Informāciju sagatavoja Latvijas Darts Organizācija.

One Response to Nedēļas nogalē „LATVIA OPEN 2014” šautriņu mešanā

  1. mischa says:

    is there a live stream to folow the game.

    We realy like to see Mark in the second half final.

    Thanks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *