Lietuvā noskaidroti „Baltijas Kausa” čempioni šautriņu mešanā

Aizvadītās nedēļas nogalē, 14. un 15. septembrī Lietuvas pilsētā Traķos norisinājās viens no lielākajiem šīs sezonas šautriņu mešanas turnīriem Baltijā – „Baltijas Klubu Komandu Kauss 2013”, kurā par WDF pasaules reitinga punktiem cīnījās vairāk nekā 150 šautriņu metēji no Baltkrievijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Nīderlandes, Norvēģijas un Somijas.

14. septembris – individuālās un komandu sacensības:

Individuālajās sacensībās kopumā uz starta izgāja 41 dāma un 111 kungi. Dāmām pārsteigumi nenotika un finālā tikās Kirsi Vīnikainena un Mareta Līri no Somijas, kuras ar labiem panākumiem startē arī lielos turnīros Eiropā. Par sacensību uzvarētāju kļuva Kirsi Vīnikainena, kura finālā triumfēja ar rezultātu 4:2, savukārt 3. vietu izcīnīja šautriņu mešanas kluba „Priekule” pārstāve Irēna Bauze un sporta kluba „Bauskas Darts” šautriņu metēja Anita Māldere. Vēl no Latvijas šautriņu metējām augsto 5. vietu izcīnīja Sandija Andersone, Laura Bruzgule un Sarmīte Lavrentjeva. Kungiem finālā tikās abi šī brīža Lietuvas vadošie šautriņu metēji, kuru cīņā Darius Labanauskas ar rezultātu 4:3 uzveica Arūnu Čipli, savukārt 3. vietu izcīnīja Martin Jongejans no Nīderlandes un Christian Johansen no Norvēģijas. No Latvijas šautriņu metējiem vislabāk veicās Smiltenes Darts Kluba pārstāvim Gatim Lanceram un šautriņu mešanas kluba „Priekule” spēlētājam Madaram Razmam, kuri izcīnīja 5. vietu, savukārt Nauris Gleglu, Kristaps Mickus un Rūdolfs Mežeckis ieņēma 9. vietu.

Arī dāmu komandu sacensībās par uzvarētājām kļuva pieredzējušās somietes Kirsi Vīnikainena un Mareta Līri, kuras finālā ar rezultātu 5:2 uzvarēja Lietuvas izlases spēlētājas Auritu Sirvidaiti un Vilmu Armalieni, savukārt 3. vietu izcīnīja Svetlana Lira ar Jekaterinu Gordejevu no Baltkrievijas un Rūte Banaitiene ar Vitu Orlovieni no Lietuvas. Kungu komandu finālā tikās Lietuvas izlase ar „Continental United” izveidoto komandu, kuras sastāvā startēja trīs Nīderlandes šautriņu metēji un šautriņu mešanas kluba „Priekule” pārstāvis Madars Razma. Neskatoties uz to, ka ceļš līdz finālam bija nepārliecinošs, finālā ar pārliecinošu 9:1 triumfēja Latvijas šautriņu metēja pārstāvētais „Continental United”, savukārt 3. vietu izcīnīja Norvēģijas šautriņu metēji un Latvijas komanda „The Teacher’s”, kuras sastāvā spēlēja Gatis Lancers un Ilvars Draulis no Smiltenes Darts Kluba, Rūdolfs Mežeckis no sporta kluba „Skille” un Nauris Gleglu no Cēsu Darts Kluba „50”.

15. septembris – pāru sacensības:

Svētdien vēlreiz savu pārākumu dāmu konkurencē apliecināja Somijas šautriņu metējas, kuras pārliecinoši triumfēja arī dāmu pāru sacensībās, finālā pārspējot Irēnu Bauzi un Kristīni Bauzi no „Vaiņodes” komandas, savukārt 3. vietā ierindojās Kornelija Lušaite ar Viktoriju Jasiūnaiti no Lietuvas un Ieva Brikmane – Buklovska ar Sandiju Andersoni no Latvijas komandas „Paddy Whelans”. Kungiem par pāru turnīra uzvarētājiem kļuva latvietis Madars Razma un nīderlandietis Martins Jongejans, kuri finālā ar rezultātu 4:1 pārspēja Lietuvas vadošos šautriņu metējus Dariusu Labanausku un Arūnu Čipli. 3. vietā kungiem pāros ierindojās Džons Lokens un Raimonds van den Ende no Nīderlandes un komandas „The Teacher’s” pārstāvji Nauris Gleglu un Ilvars Draulis.

Komandu kopvērtējums:

Triumfējot absolūti visās sacensībās, dāmu komandu kopvērtējumā likumsakarīgi pārliecinošu uzvaru izcīnīja Somijas šautriņu metējas, kuras „Baltijas Kausā” pārstāvēja „Continental United” komandu. 2. vietu dāmām izcīnīja „Vaiņodes” komandas dāmas no ŠMK „Priekule”, savukārt 3. vietu ieņēma „Paddy Whelans” dāmas no ŠMSK „Asās Adatas”. Vēl labāko 10 dāmu komandu vidū ielauzās arī „Pieci Vilki” pārstāves, kuras izcīnīja 7. vietu.

Kungiem cīņa par uzvaru kopvērtējumā izvērtās jau spraigāka, tomēr pateicoties veiksmīgajam startam pāru un komandu sacensībās, par uzvarētājiem kļuva „Continental United” komanda, aiz sevis atstājot Lietuvas izlasi un „The Teacher’s” komandu no Latvijas. Vēl 5. vietā ierindojās „Vaiņodes” komanda, savukārt 7. kietā kungiem noslēdza BDK „Lūsis” komanda no Jēkabpils.

Arī absolūtajā komandu kopvērtējumā pārliecinoši triumfēja „Continental United” (attēlā) ar divām somietēm, trīs nīderlandiešiem un latvieti Madaru Razmu sastāvā. 2. vietu izcīnīja Lietuvas izlase, savukārt 3. vietā ierindojās Norvēģijas komanda. No Latvijas komandām 4. vietu ieguva „The Teacher’s” (Anita Puncule, Maija Gleglu, Gatis Lancers, Rūdolfs Mežeckis, Ilvars Draulis un Nauris Gleglu), 5. vietā ierindojās „Vaiņode” (Irēna Bauze, Kristīne Bauze, Aigars Strēlis, Kristaps Mickus, Andris Ziemelis un Jānis Birznieks, savukārt 6. vietā sacensības noslēdza „Paddy Whelans” komanda (Ieva Brikmane – Buklovska, Sandija Andersone, Uldis Zeitmanis, Jurijs Botvinko, Jānis Pinka un Žanis Buklovskis)

Nākamās starptautiskās WDF pasaules reitinga sacensības Baltijā notiks no 15. līdz 17. novembrim Rīgā, „Maritim Park Hotel Riga” telpās, kur uzvarētāji tiks noskaidroti lielākajā šautriņu mešanas festivālā Baltijā – „Latvia Open 2013”. Plašāka informācija par sacensībām ir pieejama turnīra mājas lapā – www.latviadartsopen.com.

Informācija tika sagatavota no Baltijas Darts mājas lapas – www.balticdarts.com.

2 Responses to Lietuvā noskaidroti „Baltijas Kausa” čempioni šautriņu mešanā

  1. Mareks says:

    Viens no jaukākajiem turnīriem manā dzīvē 🙂 Liels paldies organizātoriem par neaizmirstamām emocijām 🙂

  2. Irēna says:

    Man gan gribējās, lai komandnieks turpinās pirmā vakarā. Būtu forši redzēt, kurš izturēs!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *