Latvijas šautriņu metēji startē Zviedrijā

No 23. līdz 25. augustam Zviedrijas pilsētā Malmē norisinājās WDF un BDO reitinga sacensības šautriņu mešanā „Zviedrijas Open 2013”, kurās kopumā piedalījās teju 300 dalībnieku no vairāk nekā 10 valstīm, tai skaitā arī 3 Latvijas šautriņu metēji.

Piektdienas vakarā norisinājās iesildošais pielozēto pāru turnīrs, kurā uz starta izgāja vien šautriņu mešanas kluba „Priekule” pārstāvis Romans Barkus, kurš kopā ar zviedru Johanu Plos ieņēma 17. vietu.

Sestdien ar individuālajām cīņām sacensības uzsāka vēl viens ŠMK „Priekule” šautriņu metējs Madars Razma un kluba „Pieci Vilki” pārstāvis Arnis Gerners. Diemžēl Arnim Gerneram sacensības noslēdzās jau turnīra 1. kārtā, tādējādi ieņemot 129. Vietu, savukārt turnīra 2. kārtu sasniedza Romans Barkus, kurš vispirms 1. kārtā ar rezultātu 4:2 izcīnīja uzvaru, bet pēc tam ar 0:4 atzina angļa Garija Tomsona pārākumu un ieņēma 65. vietu. Daudz veiksmīgāk individuālās sacensības aizvadīja Latvijas reitinga līderis Madars Razma, kurš izcīnīja augsto 9. vietu, izšķirošajā cīņā ar rezultātu 1:4 atzīstot angļa Toma Gregorija pārākumu, kurš vēlāk cīnījās arī turnīra pusfinālā.

Arī svētdien, kad norisinājās pāru sacensības, bez uzvarām Latvijas šautriņu metēji nepalika. Turnīra izloze bija lēmusi, ka sacensību 1. kārta bija brīva kā Arņa Gernera un Zviedrijas šautriņu metēja pārstāvētajam pārim, tā arī Madaram Razmam un Romanam Barkusam. Sacensību 2. kārtā Arņa Gernera pāris svinēja pārliecinošu panākumu ar rezultātu 3:0 pār zviedriem, savukārt Madara Razma un Romana Barkusa pāris izrāva uzvaru ar 3:2 pār dāņiem. Diemžēl sacensību 3. kārtā arī noslēdzās Latvijas šautriņu metēju panākumu meklējumi Zviedrijā, tādējādi pāru sacensības noslēdzot 17. vietā.

Nākamās šautriņu mešanas sacensības notiks 7. un 8. septembrī Priekulē, kur čempioni tiks noskaidroti Latvijas un Baltijas reitinga turnīrā „Priekules Kauss 2013”, savukārt vēl pēc nedēļas Lietuvas pilsētā Traķos notiks WDF un BDO reitinga sacensības „Baltijas Kauss 2013”, kurās uz doto brīdi dalību apstiprinājuši ne vien Baltijas, bet arī Nīderlandes, Somijas un Norvēģijas šautriņu metēji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *