Latvijas šautriņu metēji izcīna godalgas Lietuvā

Aizvadītās nedēļas nogalē, 8. un 9. martā Lietuvas pilsētā Traķos norisinājās šī gada pirmās WDF pasaules reitinga sacensības Baltijā – „Trakai Castle Cup 2014”, uz kurām kuplā skaitā bija devušies arī Latvijas šautriņu metēji, bet kopumā turnīrā startēja 45 dāmas un 120 kungi no Baltkrievijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas.

Individuāli dāmu konkurencē par uzvarētāju kļuva somiete Lumi Silvan, savukārt no Latvijas šautriņu metējām 5. vietu izcīnīja lizumniece Zeltīte Strade, kura sacensību ceturtdaļfinālā ar rezultātu 3:4 piekāpās jau minētajai Somijas šautriņu metējai. No pārējām Latvijas šautriņu metējām 9. vietu ieguva Anita Māldere no Bauskas, Marija Ružāne no Rēzeknes, Elīna Putniņa no Lizuma un Vita Grebska no Jēkabpils, 17. vietu ieņēma Sandija Andersone no Rīgas, 25. vietā ierindojās Laima Upeniece no Priekules, Areta Kovaļevska no Bauskas un Olita Simaško no Vecumniekiem, savukārt ar 33. vietu mājās devās Anita Puncule no Rēzeknes, Ilva Kalniņa no Bauskas un Lonijas Stare no Vecumniekiem.

Individuāli kungu konkurencē no Latvijas šautriņu metējiem vislabāk veicās Naurim Gleglu no Talsiem, kurš izcīnīja augsto 3. vietu, sacensību pusfinālā ar rezultātu 2:5 piekāpjoties vēlākajam turnīra uzvarētājam Dariusam Labanaukam no Lietuvas. Tāpat teicamu sniegumu parādīja un augsto 5. vietu izcīnīja Aigars Strēlis no Priekules, savukārt 9. vietu ieņēma Ilvars Draulis no Smiltenes un Madars Razma no Priekules. Vēl izslēgšanas spēlēm kvalificējās un 17. vietu izcīnīja Rūdolfs Mežeckis no Zaķumuižas, Guntars Stipins no Vecumniekiem un Guntars Grebskis no Jēkabpils. 33. vietu ieņēma Jānis Ivanovskis no Vecumniekiem, 49. vietā ierindojās Aivars Šutka no Rēzeknes, Lauris Karavics no Rīgas, kā arī Reno Roga un Ingus Trušinskis no Vecumniekiem, 65. vietā palika Gatis Lancers no Valmieras, Andris Rācenis un Oskars Kovaļevskis no Bauskas, bet ar 97. vietu bija jāsamierinās Raimondam Jankūnam un Aleksandram Kalderauskim no Bauskas.

Pāru konkurencē dāmām ceturtdaļfinālam kvalificējās Vita Grebska ar Mariju Ružāni, kuras diemžēl ar rezultātu 0:3 piekāpās somietei Lumi Silvan un lietuvietei Rūtai Šereškovai. Vēl no Latvijas pāriem 9. vietu izcīnīja Anita Puncule ar Ilvu Kalniņu, Areta Kovaļevska ar Anitu Mālderi, kā arī Laima Upeniece ar Sandiju Andersoni, savukārt Lonija Stare ar Olitu Simaško turnīru noslēdza 13. vietā.

Kungiem pāros par uzvarētājiem kļuva Lietuvas un Latvijas čempioni – Darius Labanauskas un Madars Razma, kuri finālā ar rezultātu 5:1 uzvarēja turnīra labāko Krievijas pāri. Pie godalgām tika arī Rūdolfs Mežeckis ar Ingusu Trušinski, kuri izcīnīja augsto 3. vietu. Tāpat 9. vietu ieņēma Guntars Grebskis ar Aivaru Šutku, 17. vietu ieguva Guntars Stipins ar Reno Rogu, 25. vietā ierindojās Oskars Kovaļevskis ar Andri Rāceni, bet 33. vietā sacensības noslēdza Jānis Ivanovskis ar Lauri Karavicu un Aleksandrs Kalderauskis ar Raimondu Jankūnu.

Visi sacensību rezultāti ir pieejami Lietuvas Darts Federācijas mājas lapā.

Latvijas Darts Organizācija atgādina, ka 29. un 30. martā Rīgā, „Maritim Park Hotel Riga” telpās norisināsies starptautiskas pasaules reitinga sacensības šautriņu mešanā – „Rīgas Open” un „Riga Masters”, uz kurām jau šobrīd ir pieteikušies šautriņu metēji no Baltkrievijas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Nīderlandes, Somijas, Turcijas un Zviedrijas.

Informācija tika sagatavota no Lietuvas Darts Federācijas mājas lapas.