Latvijas šautriņu metēji izcīna augstas vietas Lietuvā!

18. un 19. maijā Lietuvas galvaspilsētā Viļņā norisinājās divas starptautiskas sacensības šautriņu mešanā, kurās veiksmīgi startējuši arī vairāki Latvijas pārstāvji. Sestdien norisinājās WDF pasaules reitinga turnīrs „Lithuania Open 2013”, savukārt svētdien Lietuvas un Baltijas reitinga turnīrs – „Litexpo Kauss 2013”, kurās kopumā startēja vairāk nekā 100 dalībnieku no Baltkrievijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas, Skotijas un Vācijas.

Kā sestdien, tā arī svētdien dāmu konkurencē veiksmīgi startēja abas „Smiltenes Darts Kluba” pārstāves Zeltīte Strade un Elīna Putniņa. Zeltīte Strade abas dienas izcīnīja 5. vietu, savukārt Elīna Putniņa sestdien ieņēma 5. vietu, bet svētdien izcīnīja augsto 2. vietu, piekāpjoties vien pasaules reitinga 3. vietas īpašniecei Irinai Armstrongai no Vācijas, kura pārliecinoši triumfēja arī sestdienas sacensībās. Vēl dāmu konkurencē sestdien no Latvijas šautriņu metējām uz starta izgāja divas šautriņu mešanas kluba „Priekule” pārstāves. Irēna Bauze izcīnīja 9. Vietu, savukārt Laima Upeniece sacensības noslēdza 17. vietā.

Veiksmīgi Latvijas šautriņu metēji startēja arī kungu konkurencē, jo sestdienas sacensībās izkļūt no gupas un kvalificēties izslēgšanas spēlēm izdevās visiem Latvijas pārstāvjiem. Diemžēl četriem no tiem sacensības noslēdzās jau izslēgšanas spēļu 1. kārtā, kā rezultātā Arnis Gerners („Pieci Vilki”), Jurijs Botvinko (ŠMSK „Asās Adatas”) un Andris Ziemelis ar Jāni Birznieku (ŠMK „Priekule”) ierindojās dalītā 17. vietā. Sporta kluba „Skille” pārstāvis Rūdolfs Mežeckis no turnīra izstājās sacensību 2. kārtā un ieņēma 9. vietu, savukārt šautriņu mešanas kluba „Priekule” pārstāvim Aigaram Strēlim sacensības noslēdzās ar izcīnītu augsto 5. vietu. Tāpat kā Aigaram Strēlim, arī priekulniekam Madaram Razmam par grūtu izrādījās Skotijas šautriņu metēja Paula Coughlina barjera, kā rezultātā zaudējums sacensību pusfinālā un ceturto gadu pēc kārtas izcīnīta augstā 3. vieta!

Svētdien kungu konkurencē uz starta izgāja vien vairs četri Latvijas šautriņu metēji, no kuriem teicami startēja Madars Razma un Rūdolfs Mežeckis, uzvarot ne vienu vien spēcīgu šautriņu metēju un aizcīnoties līdz sacensību pusfinālam, kurā nācās spēlēt savā starpā un pārāks izrādījās priekulnieks. Spraigā finālā Madars Razma ar rezultātu 4:5 atzina lietuvieša Dariusa Labanauska pārākumu, kurš triumfēja arī sestdienas sacensībās. Vēl no Latvijas šautriņu metējiem 9. vietu izcīnīja Jurijs Botvinko, bet 33. vietu ieņēma Arnis Gerners.

„Lithuania Open 2013” rezultāti:

Dāmu grupu tabulas; dāmu izslēgšanas spēļu tabulas

Kungu grupu tabulas; kungu izslēgšanas spēļu tabulas

„Litexpo Kauss 2013” rezultāti:

Jau nākamās nedēļas nogalē, 25. maijā tiks noskaidroti „Cēsu Kausa” ieguvēji Latvijas un Baltijas reitinga sacensībās Cēsīs.

Informācija tika sagatavota no Lietuvas Darts Federācijas mājas lapas.