Rīgā noskaidroti „Baltijas Kausa” ieguvēji šautriņu mešanā

No 12. līdz 14. septembrim Rīgā, „Maritim Park Hotel Riga” telpās norisinājās pasaules reitinga sacensības šautriņu mešanā „Baltic Cup Open 2014”, kuras kopumā pulcēja vairāk nekā simts dalībnieku no Anglijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas un Somijas.

2014. gada „Baltijas Kauss” sākās piektdienas vakarā ar pielozēto pāru sacensībām, kurās par uzvarētājiem kļuva lietuvietis Darius Labanauskas ar rīdzinieku Lauri Karavicu, kuri finālā ar rezultātu 4:2 uzvarēja Baltkrievijas pārstāvi Eldaru Abdulajevu un Talsu šautriņu metēju Nauri Gleglu. Individuāli dāmām par uzvarētāju kļuva sacensību galvenā favorīte Lumi Silvan no Somijas (15. vieta pasaules reitingā), kura finālā ar rezultātu 4:1 pāspēja Kornēliju Lušaiti no Lietuvas, savukārt 3. vietu izcīnīja Irēna Bauze no Vaiņodes un Valentīna Vasiļjeva no Krievijas. Arī kungu konkurencē finālā tikās vieni no galvenajiem turnīra favorītiem – Madars Razma no Priekules (7. vieta pasaules reitingā) un lietuvietis Darius Labanauskas (5. vieta pasaules reitingā), kuru cīņā ar rezultātu 4:2 pārāks izrādījās Latvijas šautriņu metējs Madars Razma. 3. vietu kungiem izcīnīja Igaunijas šautriņu metējs Voldemārs Arders un jēkabpilietis Guntars Grebskis.

Dāmu individuāli rezultāti (PDF)

Kungu individuāli rezultāti (PDF)

Dāmu pāru sacensību finālā tikās divi Latvijas pāri, kuru savstarpējā cīņā Zeltīte Strade un Elīna Putniņa no Lizuma ar rezultātu 4:2 uzvarēja Kristīni Kuzmani un Avelīnu Lāci no Vecpiebalgas, savukārt 3. vietu ieņēma somiete Lumi Silvan ar lietuvieti Viktoriju Jasiūnaiti un rīdziniece Sarmīte Lavrentjeva ar Bauskas šautriņu metēju Aretu Kovaļevsku. Kungiem pāru sacensību finālā lietuvieši Darius Labanauskas un Sigitas Vasilius ar rezultātu 4:1 uzvarēja rīdzinieku Valteru Melderi un ogrēnieti Jāni Pinku, savukārt 3. vietas izcīnīja talsinieks Nauris Gleglu ar valmierieti Gati Lanceru un priekulnieki Madars Razma ar Aigaru Strēli.

Dāmu pāru grupu rezultāti (PDF)

Dāmu pāru play-off rezultāti (PDF)

Kungu pāru rezultāti (PDF)

Komandu sacensībās dāmām finālā triumfēja „Lithuanian Power” pārstāves Kornēlija Lušaite un Sandra Rimkevičiūte, kuras ar rezultātu 5:3 pieveica „Norway” komandas spēlētājas – somieti Lumi Silvan un lietuvieti Viktoriju Jasiūnaiti. 3. vietu dāmu komandu sacensībās izcīnīja „ŠMK Vecpiebalga” ar Kristīni Kuzmani un Avelīnu Lāci, kā arī „Priekule/Vaiņode” komandas spēlētājas Irēna Bauze ar Kristīni Mickus. Kungu komandu sacensību finālā tikās „Lithuanian Power” (Darius Labanauskas, Sigitas Vasilius, Tomas Šakis un Rokas Aniulis) ar „The Teacher’s” puišiem (Nauris Gleglu, Gatis Lancers, Ilvars Draulis un Mareks Gražuls), kuru cīņā ar rezultātu 9:7 tomēr pārāki izrādījās lietuvieši. 3. vietu kungu komandu turnīrā ieņēma „Vilnius Legionas I” (Gintaras Tumenas, Mindaugas Skarbalius, Jevgēņijs Judins un Lukas Tumenas) un „Norway” (Stian Lyngfelt, Lars Ivan Vegsund , Christian Johansen un Rune Kristoffersen) komandas.

Dāmu komandu grupu rezultāti (PDF)

Dāmu komandu play-off rezultāti (PDF)

Kungu komandu grupu rezultāti (PDF)

Kungu komandu play-off rezultāti (PDF)

Absolūtajā komandu kopvērtējumā pārliecinoši triumfēja „Lithuanian Power” komanda (Darius Labanauskas, Sigitas Vasilius, Tomas Šakis, Rokas Aniulis, Kornēlija Lušaite, Sandra  Rimkevičiūte), kuras kodolu galvenokārt veidoja Lietuvas izlases pārstāvji. 2. vietu izcīnīja „Norway” komanda (Stian Lyngfelt, Lars Ivan Vegsund , Christian Johansen, Rune Kristoffersen, Lumi Silvan, Viktorija Jasiūnaite), 3. vietu ieņēma „The Teacher’s” komanda (Nauris Gleglu, Gatis Lancers, Ilvars Draulis, Mareks Gražuls).. „The Teacher’s” puišiem (Nauris Gleglu, Gatis Lancers, Ilvars Draulis, Mareks Gražuls, Zeltīte Strade, Elīna Putniņa), savukārt olimpisko sešinieku noslēdza „Priekule/Vaiņode”, „Paddy Whelans Darts” un „ŠMK Vecpiebalga”.

Kopvērtējums (PDF)

Komandu rezultāti (PDF)

Nākamās WDF pasaules reitinga sacensības šautriņu mešanā Latvijā norisināsies no 7. līdz 9. novembrim Rīgā, kad turpat „Maritim Park Hotel Riga” telpās tiks noskaidroti 2014. gada „LATVIA OPEN” čempioni. Plašāka informācija par sacensībām atrodama turnīra mājas lapā – www.latviadartsopen.com.