Ar ko sākt?

Šautru anatomija

Katra šautra sastāv no četrām sastāvdaļām – adata, barelis, aste un spārni. Galvenā sastāvdaļa ir barelis, kurš tiek ražots visdažādākajās formās, svaros un no dažādiem materiāliem. Astes un spārni ir nomaināmas sastāvdaļas, kuras šautrai nodrošina aerodinamiku un lidojuma stabilitāti.

Kas ir kas?

Kā uzstādīt?

Dažas spēles

Spēle “501” Klasiska un vienkārša spēle, kura tiek spēlēta arī profesionālajos turnīros. Katram spēlētājam sākumā ir 501 punkts un katrā gājienā tam ir jāizmet 3 šautras. Katrā gājienā gūtie punkti tiek saskaitīti un atņemti no aktuālā punktu skaita. Spēles uzdevums ir pirmajam samazināt rezultātu tieši līdz nullei (jāgūst kopā tieši 501 punkts). Vienīgā sarežģītā lieta šajā spēlē ir tas, ka tā jāpabeidz ar dubulto sektoru. Pēc šāda principa var spēlēt arī 301, 701, 1001, …   Spēle “Krikets” Kriketā spēlētāji sacenšas, kurš pirmais “aizvērs” visus sektorus no 20 līdz 15 ieskaitot un centrus. Katrs spēlētājs piegājiena laikā veic trīs metienus un atzīmē, ja trāpa, kadā no nepieciešamajiem sektoriem. Sektors tiek aizvērts, ja tajā trāpa trīs reizes. Uzvar tas spēlētājs, kurš pirmais aizver visus sektorus.   Spēle “Summa” Šajā spēlē, katrs spēlētājs izpilda 10 piegājinus, kuru laikā cenšas iemest maksimālo punktu skaitu. Katra piegājiena iemestās summas tiek saskaitītas un spēli uzvar tas spēlētājs, kuram ir lielākā summa.   Spēle “Centri” Šajā spēlē, katrs spēlētājs izpilda 10 piegājinus, kuru laikā cenšas iemest Pēc iespējas vairāk šautras centrā. Katra piegājiena iemestās centru vērtību summas tiek saskaitītas un spēli uzvar tas spēlētājs, kuram ir lielākā summa.

6 Responses to Ar ko sākt?

 1. Andis says:

  Labdien ar cik gajieniem ir japabeidz spele lai varetu piedalities sacensibas. Un ka var iestaties kada no komandam. Paldies.

 2. Uģis says:

  Labdien! Ļoti vēlētos iegādāties standarta šautriņu mešanas komplektu, bet nekur internetā nevaru atrast. Ir tikai vienā veikalā un arī tikai elektroniskais variants. Es gribētu klasisko. Varbūt varat kā palīdzēt? Paldies

 3. Gatis says:

  Ieej http://www.sportsdirect.com – sadaļā darts atrodi winmau blade4 dēli! Un turpat atradīsi arī sakarīgas šautriņas.

 4. Igors says:

  Labdien. Man ļoti patīk darts!!! Es gribētu nodarboties ar to! Kur man griezties? Kā es varētu uzsākt nodarbības ar darts?

 5. Mihails says:

  ka vas pieteikties sacensibam?paldies

 6. Valdis says:

  Es iesācējs, kur var nopirkt šautras,ne jau spēļu, dēlis ir mantojumā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *