Aizvadīts „Baltijas Kauss 2012” šautriņu mešanā

15. un 16. septembrī Igaunijas pilsētā Pērnavā norisinājās viens no svarīgākajiem šīs sezonas šautriņu mešanas turnīriem Baltijā – „Baltijas Kauss 2012”, kopumā pulcējot 25 dāmas un 66 kungus no Austrijas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas un Somijas! Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad „Baltijas Kauss” vienlaikus bija kā Latvijas, Baltijas un WDF reitinga turnīrs, tā arī Baltijas valstu atklātais komandu čempionāts, kurā kopumā piedalījās 16 komandas, tai skaitā septiņas Latvijas klubu komandas.

15. septembris – individuālās un komandu sacensības:

Dāmu individuālo sacensību rezultāti (25):

Dāmu konkurencē panākumus plūca mums labi pazīstamā Somijas pārstāve Mareta Liiri, kura spraigā finālā ar rezultātu 4:3 pārspēja mūsu pašu Zeltīti Stradi no Smiltenes Darts Kluba. Teicams starts vēl vienai Smiltenes Darts Kluba pārstāvei Elīnai Putniņai, kā arī ŠMK „Priekule” šautriņu metējai Kristīnei Bauzei, kuras turnīrā izcīnīja augsto 3. vietu. Vēl no Latvijas šautriņu metējām 5. vietu ieņēma Irēna Bauze no ŠMK „Priekule” un Ieva Brikmane – Buklovska no „Paddy Whelans Darts Riga” komandas.

Kungu individuālo sacensību rezultāti (66):

Arī kungu konkurecē labākais izrādījās ārzemju spēlētājs Rowby – John Rodriguez no Austrijas, kurš finālā pārliecinoši ar rezultātu 4:0 pieveica ŠMK „Priekule” pārstāvi Madaru Razmu. Trešās vietas ieņēma Lietuvas šautriņu metēji Tomas Šakys un Darius Labanauskas, savukārt 5. vietu dalīja Guntars Stipins no Vecumnieku Darts Kluba un Rūdolfs Mežeckis, kurš Pērnavā pārstāvēja Smiltenes Darts Klubu.

Dāmu komandu sacensību rezultāti (12):

Dāmu komandu sacensībās labākās izrādījās komandas „Lithuania Power” pārstāves Erika Bagdonavičiene un Renata Vaikutiene, kuras finalā ar rezultātu pārspēja Ievu Brikmani – Buklovsku un Sandiju Andersoni no „Paddy Whelans Darts Riga” komandas. 3. vietu dāmu komandu sacensībās izcīnīja Zeltīte Strade ar Elīnu Putniņu no Smiltenes Darts Kluba, kā arī Avelīna Lāce ar Anželu Zariņu no Cēsu Darts Kluba.

Kungu komandu sacensību rezultāti (16):

Arī kungu komandu konkurencē uzvaru izcīnīja „Lithuania Power” komanda ar Dariusu Labanausku, Tomasu Šaki, Gintaru Nageviču un Albertu Olechnoviču sastāvā, kuri finālā ar rezultātu 9:5 uzvarēja ŠMK „Priekule” komandu, kurā startēja Aigars Strēlis, Madars Razma, Jānis Birznieks un Romans Barkus. 3. vietas izcīnīja BDK „Lūsis” no Jēkabpils ar Andri Zalaku, Andri Prodnieku, Rihardu Tomašicki un Guntaru Grebski sastāvā, kā arī Smiltenes Darts Klubs, kuru pārstāvēja Gatis Lancers, Rūdolfs Mežeckis, Ilvars Draulis un Raivis Zariņš.

16. septembris – pāru sacensības un fināli:

Dāmu pāru sacensību rezultāti (12):

Dāmu pāru sacensībās nepārspētas palika Smiltenes Darts Kluba meitenes – Zeltīte Strade un Elīna Putniņa, kuras finālā ar rezultātu 4:1 uzvarēja Avelīnu Lāci un Anželu Zariņu no Cēsu Darts Kluba. 3. vietu dalīja vēl viens Cēsu Darts Kluba pāris – Kristīne Kuzmane un Maija Gleglu, kā arī lietuvietes Erika Bagdonavičiene un Renata Vaikutiene no „Lithuania Power” komandas.

Kungu pāru sacensību rezultāti (32):

Kungu pāru sacensībās vislabāk no Latvijas pāriem nostartēja ŠMK „Priekule” pārstāvji Aigars Strēlis un Madars Razma, kuri kopā ar Arūnu Čipli un Juriju Stekoļņikovu no Mažeiķu Darts Klubu turnīrā dalīja 3. vietu, savukārt finālā Austrijas pāris Rowby – John Rodriguez un Gerald Michal ar rezultātu 4:0 pārspēja Voldemāru Arderu un Vahuru Lūku no Igaunijas.

Komandu kopvērtējums:

Dāmu komandu kopvērtējums (12):

Dāmu komandu kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Smiltenes Darts Klubs, 2. un 3. vietu ieņēma Lietuvas komandas, kurām sekoja Cēsu Darts Klubs, ŠMK „Priekule” un „Paddy Whelans Darts Riga”.

Kungu komandu kopvērtējums:

Kungu komandu kopvērtējumā uzvaru izcīnīja „Lithuania Power” komanda, aiz kuriem ierindojās ŠMK „Priekule”. Vēl no Latvijas klubiem 6. vietu izcīnīja Smiltenes Darts Klubs, septītie bija BDK „Lūsis” no Jēkabpils, savukārt astotie „Paddy Whelans Darts Riga” kungi.

Komandu kopvērtējums (16):

Arī absolūtajā komandu konkurencē triumfeja „Lithuania Power” šautriņu metēji, aiz kuriem turpat attiecīgi 2. un 3. vietu izcīnīja ŠMK „Priekule” I komanda un Smiltenes Darts Klubs. 7. vietu kopvērtējumā ieņēma BDK „Lūsis”, 8. vietu – Cēsu Darts Kluba I komanda, 9. vietu – „Paddy Whelans Darts Riga”, 10. vietu – Vecumnieku Darts Klubs, 11. vietu – Cēsu Darts Kluba II komanda, 12. vietu – ŠMK „Priekule” II komanda, bet 16. vietu – ŠMK „Priekule” III komanda.

Nākamās Latvijas, Baltijas un WDF reitinga sacensības Baltijā notiks 28. un 29. septembrī Lietuvas pilsētā Traķos, kur norisināsies „Lietuvas Open 2012” sacensības.

Informācija tika sagatavota no Baltijas Darts mājas lapas.