Aicinām iesaistīties Latvijas izlases nolikuma izveidē

Pagājušā gada decembrī LDO biedru sapulcē klubu vadītāji vienojās, ka Latvijas izlase būtu jāveido balstoties uz sportiskiem nevis izklaides mērķiem.

Tāpat arī tika nolemts, ka izlases izveides princips ir jāmaina, lai nav tā, kā līdz šim, kad izlase tika komplektēta neilgi pirms paša Eiropas vai Pasaules kausa.

Tamdēļ tika nolemts izstrādāt Latvijas izlases atlases un sagatavošanās nolikumu laika posmam no 2017. gada līdz 2020. gadam ieskaitot. Iniciatīvu vadīt darba grupu uzņēmās šautriņu mešanas sporta kluba “Asās Adatas” vadītājs Žanis Buklovskis. Līdz šim Žanis Latvijas izlasi šādās sacensībās ir pārstāvējis jau 3 reizes (2002., 2007. un 2008. gadā) kā spēlētājs, kā arī ir piedalījies vairākās atlasēs un sagatavošanās posmos un 2016. gadā kā Latvijas izlases menedžeris piedalījās Eiropas kausā.

Uz doto momentu nepieciešams nokomplektēt 3-5 cilvēku darba grupu, kuri iesaistītos ierosinājumu izskatīšanā un izlases atlases un sagatavošanas modeļa izveidē. Interesentus lūgums sūtīt pieteikumus līdz 03.02.2017 ieskaitot uz e-pastiem info@latviadarts.com vai zanis.buklovskis@gmail.com.

Ikvienam ir iespēja piedalīties ar savām idejām (lūgums pamatotām) un šo ierosinājumu izskatīšanu veidosim maksimāli caurspīdīgu, lai varat sekot šim procesam.

Izlases nolikuma izveides aktivitāšu plāns:

 1. Ierosinājumu iesūtīšana – līdz 03.02.2017
   – Ierosinājumus sūtiet rakstiski uz info@latviadarts.com vai zanis.buklovskis@gmail.com
 2. Ierosinājumu apkopošana un publicēšana – līdz 12.02.2017
   – Visi ierosinājumi, kuri tiks iesūtīti, tiks arī publicēti mājas lapā, lai varat pārliecināties, ka Jūsu ierosinājumi ir saņemti un izskatīti
   – Tāpat šie ierosinājumu tiks nodoti klubu vadītājiem, lai tos izdiskutētu klubos
 3. Darba grupa no iesūtītajiem ierosinājumiem izveido nolikuma uzmetumu un publicē – līdz 05.03.2017
   – Nolikuma uzmetums tiks nodots atkārtotai publiskai izskatīšanai un ierosinājumu iesūtīšanai.
  • – Nolikums tiks nodots klubu vadītājiem, lai izrunātu ar klubu spēlētājiem un apkopotu papildus komentārus
 4. Atkārtotu komentāru iesūtīšana – līdz 19.03.2017 ieskaitot
 5. Darba grupa līdz 26.03.2017 sagatavos gala versiju Latvijas izlases atlases un sagatavošanās nolikumam, ko tālāk nodod LDO biedriem un valdei uz izskatīšanu
 6. Tiks organizēta LDO biedru kopsapulce, kura slaikā tiks lemts un balsots par Latvijas izlases nolikumu un citiem biedru kopsapulcei aktuāliem jautājumiem

Plānotās sacensības līdz 2020. gadam ieskaitot:

 • 2017 – Pasaules Kauss – Japāna
 • 2018 – Eiropas Kauss – Beļģija
 • 2019 – Pasaules Kauss – Rumānija
 • 2020 – Eiropas Kauss – Vieta vēl nav zināma

Skaidrs ir viens, ka uz 2017. gada Pasaules kausu LDO nekomplektēs izlasi, jo federāciajs budžets neatļauj šādus izdevumus, kas nozīmē, ka tie šautriņu metēji kas ir gatavi uzņemties šādus izdevumus privāti, tad var komplektēties. Minimums jābūt 4 kungiem un/vai 4 dāmām. Orientējošās izmaksas uz vienu spēlētāju sastāda 2000 EUR.

Savukārt uz pārējām sacensībām LDO noteikti iesaistīsies ar savu finansējumu, bet par to, kā un cik lielā apmērā, tad arī tiks izstrādāts nolikums un iesniegts apstiprināšanai LDO biedriem.

Ar cieņu,

Jūsu Latvijas Darts Organizācija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *